فهرست عناوین

جوانسازی پوست با نانوفت به عنوان نسل جدید جوانسازی پوست با سلولهای بنیادی خود فرد شناخته می شود.مزیت این روش استفاده همزمان از روشهای دیگر است.روش های ترکیبی مثل تیکسل، لیزر co2، میکرونیدلینگ ، PRP و… هستند.

تزریق چربی

معمولاً برای افزایش حجم در سراسر بدن از لیفت باسن برزیلی گرفته تا جوانسازی پوست،استفاده می‌شود.تزریق چربی یا نانوفت، می‌تواند برای احیای پوست و ایجاد ظاهری سالم تر و جوان تر نیز به کار رود.

نانوفت: از چربی گرفته شده از بدن می باشد که پردازش می‌شود. تا از قابلیت‌های آن در بازسازی استفاده شود.پس از فرایند تولید امولسیون،می‌توان اجزای احیاکننده ی چربی، نظیر سلول‌های بنیادی را به بافت پوست تزریق کرد تا ظاهر اسکارها، کیفیت پوست و سایر مشکلات پوستی را بهبود بخشد.

در اقدامات زیبایی، انواع مختلفی از چربی‌ها استفاده می شود.  این چربی‌ها از نظر روش استخراج اولیه از بدن یکسان هستند اما کاربرد در هنگام تزریق با هم تفاوت دارند.

سه نوع چربی در جراحی پوست و زیبایی وجود دارد:

۱-ماکروفت ۲-میکروفت ۳- نانوفت

ماکروفت

برای تزریق چربی ما نیاز به استخراج چربی جمع شده در ناحیه شکم ، پهلوها و….داریم. اگر حجم کم نژاز باشد مثل تزریق به صورت اینکار با روش دستی انجام می شود .زمانی که نیاز به حجم بالا باشد، مثل تزریق چربی به باسن و سینه ها از دیتگاه لیپو ساکشن ایتفاده می کنیم.در این موارد  برای حجم دهی یا پر کردن ناحیه، از کانول بزرکتر که در انتهای ان سوراخ بزرگی وجود دارد استفاده می کنیم که همان تزریق چربی معمولی یا ماکرو فت گفته می شود.

بنابراین ماکروفت در جایی  به کار می‌رود که نیاز به حجم دهی بالایی باشد. نظیر Jeresy Shore و لیفت باسن برزیلی. این اقدامات نیاز به حجم زیادی چربی دارد که از موضع دهنده نظیر شکم یا پهلوها به کمک کانولاها (لوله‌های فلزی طبی) استخراج می‌شود. پس از آن مایعات و سلول‌های آسیب دیده، از چربی جدا می‌شود . سپس به ناحیه ی مورد نظر تزریق می‌شود.

میکروفت

برای تهیه چربی میکرو یا میکروفت برداشت چربی با کانول کوچک ۲تا ۳ میلی متری با چندین چندین سوراخ کوچک( قطر ۱ میلی متر) در انتها انجام می شود.اینکار باعث می شود که اندازه ذرات جربی استخراج شده بیشتر از یک میلی متر نباشد.سپس چربی ها پردازش می شود.در کلینیک دکتر ادبی از تکنیک بسته استفاده می شود. یعنی اجازه می دهیم چربی از مواد دیگر مثل سرم و…. جدا شوند.بعد چربی را طانتریفیوژ می کتیم.

برای افزایش حجم نواحی ظریف تر نظیر صورت، لب ها، و زیر چشم‌ها استفاده می‌شود. همچنین می‌توان از آن برای بهبود ظاهر فرورفتگی‌های کوچک اسکار‌ها استفاده کرد یا در عمل‌های زیباسازی دستگاه تناسلی زنان، در لبیا‌ها تزریق ‌شود.

کانولا برای جمع آوری میکروفت به طور قابل توجهی کوچکتر از  کانول برای ماکروفت می باشد. در نتیجه ذرات چربی استخراج شده بسیار کوچکتر هستند. قبل از تزریق این میکروفت‌ها به ناحیه ی مورد نظر، هر گونه روغن (oil) و آب آن گرفته می‌شود.

نانوفت

نوعی میکروفت است که چند مرحله پردازش می‌شود، در نتیجه خواص آن عوض می‌شود.روش استخراج آن مشابه میکروفت است. یعنی از کانولا‌ی با کالیبر کوچکتر استفاده می‌شود.همچنین پس از استخراج، مشابه میکروفت خالص سازی می‌شود. تفاوت میکروفت و نانوفت در این است که نانوفت یک مرحله پردازش مکانیکی می‌شود که در آن ساختار خود چربی نیز از بین می‌رود. تنها مخلوط پیچیده ای از سلول‌های بازسازی و سایر اجزا به شکل مایع صاف قابل تزریق باقی می‌ماند که به آن نانوفت گفته می‌شود.

جوانسازی پوست با نانوفت

نانوفت چه کاربردی دارد؟

برخلاف ماکروفت و میکروفت که برای بازیابی حجم به زیر پوست تزریق می‌شوند، نانوفت به طور مستقیم به بافت‌ها تزریق می‌شود.به علت خاصیت بازسازی و جوانسازی خود، ظاهر جوان تر و زیباتری به پوست ناحیه ی درمان شده می دهند.جوانسازی پوست با نانوفت یکی از موثرترین،علمی ترین و تازه ترین روش های جوانسازی در دنیا می باشد.

موارد زیر نشان دهنده ی استفاده‌های استاندارد از نانوفت است:

  • ترمیم آسیب پوستی
  • شفافیت رنگ پوست
  • بهبود بافت پوست
  • محکم شدن و جوانسازی پوست
  • بهبود تیرگی زیر چشم

جدای از تزریق به تنهایی، از نانوفت در کنار سایر گزینه‌های غیر جراحی در قالب روش‌های درمانی ترکیبی می توان استفاده کرد.

روش  Time Warp پوستی

یکی از محبوب ترین روش‌های جوان سازی پوست است که از میکروفت برای بهبود و بازسازی پوست استفاده می شود.در روش Time Warp پوستی، برای درمان کامل صورت از ترکیب میکروفت، نانوفت و پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) استفاده می‌شود.

در این روش، ابتدا میکروفت برای بازیابی حجم صورت تزریق می‌شود. سپس نانوفت و PRP با استفاده از دستگاه میکرونیدلنیگ Morpheus به کمک فرکانس رادیویی تزریق می‌شود.که منجر به جوانسازی پوست و بهبود اسکار‌ها و ناهمواری‌های پوستی می شود. در این روش لکه‌های پوستی نیز برطرف می‌شود.

نانوفت یکی از اجزای کلیدی برای جوانسازی دستگاه تناسلی زنانه است. نانوفت، میکروفت و PRP به لبیا تزریق می‌شود تا باعث حجم دهی و کشیدگی  پوست شل شود.علاوه بر بهبود زیبایی ظاهری، جوانسازی دستگاه تناسلی زنانه، عملکرد جنسی و بی اختیاری استرسی را بهبود می‌دهد.

چرا جوانسازی پوست با نانوفت را توصیه می‌کنیم

تزریق نانوفت یک فرصت منحصر به فرد برای جوانسازی پوست و سایر بافت‌ها است. روش‌های محدودی وجود دارند که می‌توانند با استفاده از خاصیت ترمیمی بافت بدن خود فرد، باعث جوانسازی بافت شوند.اما نانوفت این کار را انجام می‌دهد.

اگر از وجود اسکار، چین و چروک و یا لکه‌های پوستی رنج می‌برید، نانوفت یکی از بهترین گزینه‌های غیر جراحی موجود است. همچنین در مورد جوانسازی واژن با استفاده از روش‌های غیر جراحی، نتیجه استفاده از تزریق نانوفت با هیچ روش دیگری قابل مقایسه نیست.

چرا برای تزریق چربی کلینیک ما را انتخاب کنید؟

تزریق موفق چربی نیازمند مهارت، تکنیک و تخصص است تا مطمئن باشید در تمام طول فرایند احساس راحتی دارید. در این مرکز ( کلینیک زیبایی دکتر ادبی ) همه ی تزریق چربی‌ها توسط پزشک انجام می‌شود که با بیش از 20 سال سابقه، کاملاً بر این روش مسلط است.

در کلینیک دکتر ادبی تمامی دستگهای تزریق چربی به روز است.برای هماهنگی می توانید با کلینیک تماس بگیرید یا مستقیم برای مشاوره مراجعه کنید.ما به شما کمک خواهیم کرد تا بهترین گزینه را داشته باشید.شماره تماس کلینیک : ۳۲۲۸۸۸۳۸ ۰۱۱

جوانسازی پوست با نانوفت

آماده سازی‌های قبل از درمان و تبعیت از توصیه‌های بعد از درمان نقش حیاتی در نتیجه ی این روش دارد. با پیروی از توصیه‌های ساده زیر مطمئن باشید که بهترین نتیجه ی ممکن را می‌گیرید.

آماده سازی

قدم اول برای تزریق نانوفت شما، این است که با تیم ما ملاقات کنید. در مشاوره رایگان شما در دفتر ما، می‌توانید با پزشک ملاقات کنید. او روش را برای شما به طور دقیق توضیح می‌دهد و سوالات شما را پاسخ می‌دهد و شما با همه گزینه‌های موجود را بررسی می‌کنید و یک طرح درمان اختصاصی مشخص می‌کنید.

در روز انجام این روش، باید موهای ناحیه ی برداشت چربی را به طور کامل بتراشید تا فرایند برداشت چربی ساده تر انجام شود.اگر مستعد زخم‌های سرمایی یا زگیل تناسلی در نواحی درمان یا برداشت چربی هستید، لازم است قبل از مراجعه داروی مورد نیاز خود را مصرف کنید.

در کلینیک، ما ناحیه درمان و ناحیه ی برداشت چربی با استفاده از داروی بی حسی موضعی، بی حس می‌شود تا در طی انجام روش،احساس راحتی داشته باشید.به طور معمول از بی حس کننده‌های موضعی برای روش تزریق نانوفت استفاده می‌شود.با این وجود، می‌توانید از خواب اور خوراکی یا گاز نیتروس اکسید در صورت تمایل استفاده کنید.

روش انجام

در قدم اول این روش، به کمک یک کانولا با سوراخ کوچک مقداری چربی از ناحیه ی دهنده برداشت می‌شود.بسته به توزیع چربی طبیعی بدن شما و ترجیح شخصی، چربی معمولاً از داخل ران، داخل زانو، پایین شکم یا پهلو‌ها برداشته می‌شود.

پس از برداشت چربی، سلول‌های آسیب دیده و مایعات اضافی از چربی جدا می‌شود. سپس چربی به طور مکانیکی پردازش می‌شود تا امولسیون تهیه شود و مایع جوانسازی قابل تزریق تهیه شود.

در آخرین مرحله، نانوفت با دقت در ناحیه ی مورد نظر به بافت تزریق می‌شود. تمام مراحل این فرایند حدود 90 دقیقه طول می‌کشد.بیمار می‌تواند بلافاصله پس از درمان به منزل برگردد.

بهبودی و مراقبت بعدی

فرایند بهبودی نسبتاً سریع و ساده ست. تورم خفیف، کبودی و قرمزی ممکن است در اطراف ناحیه ی تزریق دیده شود.اما معمولاً در مدت کوتاهی برطرف می‌شود. در برخی موارد، پس از برطرف شدن اثر ماده بی حسی، بیمار ممکن است مقداری ناراحتی موضعی را تجربه کند.

این روش مدت کوتاهی استراحت نیاز دارد.با این وجود باید تا یک هفته باید از انجام فعالیت‌های شدید پرهیز کنید. بیشتر افراد می‌توانند یک تا سه روز پس از تزریق، به کار و زندگی عادی خود برگردند.

نتایج

در بیشتر موارد، پس از طی شدن مرحله ریکاوری، سه تا شش ماه طول می‌کشد که نتیجه ی نهایی به طور کامل خود را نشان دهد. در ماه‌های پس از درمان، بیمار به تدریج موارد زیر را مشاهده می‌کند:

  • پوست کشیده تر در ناحیه ی درمان
  • یک رنگ شدن پوست
  • بهبود بافت پوست
  • کاهش اسکار و لکه‌های پوستی

نتایج چه مدت ماندگاری دارد؟

پس از تنها یک بار تزریق نانوفت، بیمار می‌تواند انتظار نتایج ماندگار داشته باشد. هر چند تزریق‌ها نمی‌تواند جلوی روند طبیعی افزایش سن پوست را بگیرد.بهبود ناشی از تزریق نانوفت تا سال‌های زیادی قابل مشاهده است.

سوالات رایج دیگر در مورد جوانسازی پوست با نانوفت

نانوفت به کجا تزریق می‌شود؟

در حالی که تمام پوست بدن از تزریق نانوفت سود می‌برد، بیشترین نواحی مورد نظر جاهایی است که پوست آن در معرض دید است که شامل پوست، دست‌ها و دکولته (ناحیه پایین گردن و بالای سینه) می‌شود.

چه کسی درمان انتقال چربی را انجام می‌دهد؟

ما همه ی فرایند‌های انتقال چربی را در یکی از دفتر هایمان انجام می‌دهیم. با توجه نگرانی بالا در مورد نتایج موفقیت آمیز تزریق که وابسته به مهارت فرد تزریق کننده است.

ما این اطمینان را به شما می‌دهیم که کلینیک ما متخصص تزریق نانوفت است. با بیش از 20 سال سابقه در روش‌های تزریق چربی و لیست بلند بیماران راضی، اطمینان داشته باشید. در این مرکز تزریق نانوفت با بهترین کیفیت انجام می‌شود و بهترین نتایج ممکن را خواهید گرفت.

آیا تزریق نانوفت عوارض جانبی دارد؟

تزریق نانوفت روشی ایمن است و عوارض جانبی قابل ذکر اندکی دارد.در اکثریت موارد، بیمار هیچ عارضه ای را تجربه نمی‌کند.

برخی بیماران ممکن است پس از تزریق، ناخوشی خفیف، تورم جزئی، یا قرمزی موقت در اطراف ناحیه ی تزریق را تجربه کنند. این موارد معمولاً در عرض چند ساعت بهبود می‌یابد.در موارد نادر ممکن است تا 2 یا 3 روز پس از تزریق باقی بماند.

از اولین مشاوره شما تا فرایند ریکاوری، همواره ما پاسخگوی سوالات شما در مورد خطرات احتمالی تزریق نانوفت هستیم.

آیا تزریق نانوفت روش موثری برای کاهش وزن است؟

درست است که در این روش مقداری چربی از محل دهنده برای تهیه ی نانوفت خارج می‌شود، اما تنها مقداری اندکی چربی برای این روش مورد نیاز است. بنابراین، مقدار اندک چربی خارج شده تاثیر قابل توجهی بر محل برداشت چربی و اطراف آن ندارد.

منابع:

academic.oup.com

sر خصوص خدمات ( پوست و مو، زیبایی، لیزر ) با مشاورین کلینیک باران در میان بگذارما بصورت 24 ساعته پاسخگوی شمعزیزان هستیم.0113228883

سوالات خود رار خصوص خدمات ( پوست و مو، زیبایی، لیزر ) با مشاورین کلینیک باران در میان بگذاریدصورت 24 ساعته پاسخگویشماعزیزان هستی