فهرست عناوین

انتقال یا تزریق چربی از دهه های اول قرن بیستم برای بازسازی استفاده شده بود. امروزه این عمل بعنوان یک روش موثر و ماندگار برای جوانسازی پوست صورت و بدن، بازسازی و زیبایی اندام ها مثل پستان ،باسن و … کاربرد فراوانی دارد.

 

اگر حوصله خواندن متن را ندارید، می توانید هر آنچه که در مورد تزریق چربی نیاز است بدانید، در ویدئو زیر مشاهده کنید:

تزریق چربی چیست ؟

تزریق چربی (پیوند یا انتقال چربی) به روشی گفته می شود که در آن چربی از شکم یا نواحی دیگر بدن فرد گرفته شده و به صورت (یا سایر نواحی همان فرد) انجام می شود. هدف از این روش اضافه کردن حجم صورت، لب ها، باسن، سینه ها و دست ها می باشد. در نتیجه نمای ناحیه تزریق شده ،پرتر و جوانتر می شود. تزریق چربی می تواند فرو رفتگی صورت و بعضی از انواع اسکارهای فرو رفته را پر کرده و باعث بهبود ظاهر آنها شود.

تزریق چربی صورت، از طریق ایجاد پُری و برآمدگی ، باعث درجاتی از لیفت در بافت صورت می شود و ممکن است به تنهایی یا همراه با سایر روش ها مانند لیفت صورت یا ابرو انجام شود.در اینجا ، نقش پیوند چربی در زیبایی و جوانسازی پوست مورد بحث قرار می گیرد. ارتباط سلولهای بنیادی و تزریق چربی در اینجا کوتاه گفته می شود.بحث اصلی در صفحات دیگر بیان می شود.تا خواننده،این گزینه عالی تزریق چربی را بهتر درک کند.

چرا به تزریق چربی نیاز پیدا می کنیم؟

پیری پوست،خود را با کاهش ضخامت، انعطاف پذیری و چسبندگی پوست به بافت های زیرین نمایان می سازد.در اپیدرم تعداد ملانویستها و سلولهای لانگرهانس کاهش می یابد. ضخامت قسمت درم و اپی درم پوست کاهش می یابد.باعث شگنندگی پوست میشود.با از بین رفتن ماده زمینه ای (ground substance) فیبرهای الاستیک و کلاژن درم کم می شود.

تماس درازمدت با نور آفتاب باعث آسیب مشخص و واضح به پوست می شود. مشخصه آسیب ناشی از نور آفتاب،الاستوزیس می باشد،(یعنی رسوب الیاف الاستیک ضخیم شده و نامنظم که بطور نسبی تخریب شده اند). مصرف سیگار هم باعث ایجاد تشدید چین چروک در پوست صورت می شود.جوش صورت (آکنه) و اسکار ناشی آن با عث تخریب بافت پوست می شود. حرکت مکرر عضلات صورت و صدمات ناشی از تصادفات یا ضربات فیزیکی و شیمیایی نیز در ایجاد چین و چروک و پیری پوست نقش دارند.

نوسانات مکرر وزن نیز می تواند منجر به ایجاد چین و چروک شود. بسیارى از افراد وقتى که رژیم نا مناسب مى گیرند، حجم صورت زودتر از حجم بدنشان کاهش مى یابد. براى اصلاح لاغرى صورت مى توان از تزریق چربى استفاده کرد.اما یک مسئله مهم در پیری پوست، سهم ژنتیک  و تغذیعه  است که در کنار عوامل دیگر، در روند پیری پوست تاثیر گذار هستند.

موارد کاربرد تزریق چربی کدامند؟

 1. آتروفی (لاغرى) بافت چربی ناشی از افزایش سن در نواحی مختلف صورت مانند خطوط خنده خط اخم، پلک و اطراف کاسه چشم و ناودان اشکی.
 2. درمان نواقص مادرزادی نظیر آتروفی همی فاسیال (نیمه صورت)
 3. ترمیم تروماهای صورت و اندامها ، پرکردن بعضی از انواع اسکار و بهبودی ظاهر آنها
 4. صدمات حاد و مزمن بافت نرم
 5. تزریق چربی به باسن برای برجسته سازی که به آن (Brazilian buttock lift ) می گویند. در قسمت دیگر همین سایت را بخوانید.
 6. برای پشت دست به منظور ایجاد ظاهری پرتر و جوان تر برای دست
 7. تزریق چربی به سینه ها و بازسازی آنها
 8. جوانسازی و برجسته کردن اجزای صورت بویژه لبها و اطراف آن ( تزریق چربی به صورت )
 9. برجسته سازى و زیبایى گونه ، چانه
 10. بازسازى و زیبایی دستگاه تناسلى خانم ها و اقایان ( تزریق چربی به بیکینی )
 11. بطور کلی برای پرکردن و ظاهر زیباتر در اکثر جاهای بدن مثل ساق پا
 12. اصلاح گودی و فرو رفتگی زیر چشم ( تزریق چربی زیر چشم )
 13. بازسازی و جوانسازی پوست پلک

تزریق چربی زیر چشم

گودی و سیاهی زیر چشم یکی از شایع ترین مشکلات زیبایی بین عموم مردم است.تزریق چربی زیر چشم، یکی از موفق ترین روشهای درمان گودی و سیاهی زیر چشم می باشد.

مزایای تزریق چربی چیست؟

1 – تزریق چربی می تواند به میزان قابل توجهی چین و چروک ها و سایر نواقص پوست را کاهش داده یا برطرف نماید.همچنین تزریق چربی می تواند با نمای چهره  خوشایند و دلپذیر، ظاهر جوانتری را برای شما ایجاد کند.

2 – وقتی چربی با سایر فیلرهای بافت نرم،مقایسه می شود، عمده ترین مزیت آن این است که از بدن خود فرد گرفته می شود و صد در صد طبیعی است و احتمال واکنش آلرژیک وجود ندارد. ظاهر طبیعی تری را برای شما ایجاد می کند.

3 –  اگر قرار باشد تزریقی در لایه های عمقی و یا حجمی بیشتر از 10 سی سی انجام شود ، انتخاب اول تزریق چربی است.

4–  تزریق چربی ممکن است به تنهایی یا همراه با روش هایی مانند لیفت صورت یا ابرو انجام شود.

5 – از مزایای دیگر چربی ، وجود منبع کافی آن در اکثر افراد برای تزریق در نواحی مورد نیاز است.

6 –  ماندگاری و دوام چربی از بسیاری از فیلرهای قابل جذب (هیالورو نیک اسید) بیشتر است(چندین سال یا دائمی).

7 – مناسب بودن هزینه ، کم عارضه بودن و قابل تکرار بودن آن به دفعات مورد نیاز

تزریق چربی برای چه کسی مناسب می باشد ؟

بطور کلی بهترین کاندیدا ها برای تزریق چربی عبارتند از :

 1. افرادی که دچار چین و چروک، لاغری، افتادگی یا اسکار در ناحیه صورت هستند.
 2. فردی که مقدارى از حجم و برجستگی و نمای جوان صورت خود را از دست داده باشد. بعنوان مثال بدنبال رژیم غذایی
 3. فرد از نظر جسمانی سالم باشد
 4. فرد از نظر روانی با ثبات (stable) باشد
 5. درخواست بهبود در ظاهر خود را داشته باشد
 6. انتظارات واقع بینانه از جراحی زیبایی داشته باشد
 7. از سایر روشهای درمانی آگاهی داشته باشد.
 8. بیماری زمینه ای خاصی که مانع جراحی شود را نداشته باشد.

تزریق چربی به صورت و بدن در کلینیک دکتر ادبی

تزریق چربی یکی از محبوب ترین جراحی های زیبایی  است.اکنون، استفاده از چربی به عنوان منبع سلولهای بنیادی مهمترین مسیله تحقیقاتی است که به کمک جراحی زیبایی و بازسازی بافتهای مختلف بدن انسان آمده است.

در این کلینیک تزریق چربی با جدیدترین دستگاه ها انجام می شود.ما تجربه بیش از بیست سال کار مداوم تزریق چربی را در کارنامه خود داریم.گرفتن چربی با دستگاه بادی جت در حجم بالا انجام می شود. هم چنین میکروفت و نانوفت نیز با دستگاهها و کانولای ساخت کارخانه تولیپ آمریکا که از استاندارد بالایی برخوردار هست،انجام می شود. برای ماندگاری بیشتر و تورم کمتر از دستگاه سانتریفیوژ استاندارد استفاده می کنیم.

امروزه زیباسازی صورت و اندام های بدن با استفاده از پیوند چربی  یک روش غیرتهاجمی متداول در جراحی های زیبایی است.پیکر تراشی  یا مجسمه سازی  با استفاده از  لیپوساکشن و جابجا کردن بافت چربی برای بهبود زیبایی صورت و بدن انسان محسوب می شود. ما از پیکر تراشی برای تناسب اندام از دستگادههای پیشرفته بهره میگیریم.تزریق چربی به صورت، باسن، بیکینی، واژن، پشت دست و هرجایی که نیاز باشد را انجام می دهیم.

مشاوره و نوبت دهی تزریق چربی در بابل

برای مشاوره و نوبت دهی می توانید با کلینیک دکتر ادبی تماس بگیرید یا حضوری توسط پزشک معاینه شوید. در جراحی زیبایی تیم ما هر روش تزریق چربی را با نیازهای منحصر به فرد بیمار تنظیم می کنیم. ما گزینه های زیبایی متنوعی را ارائه می دهیم تا رویای زیبایی شناختی خود را به واقعیت تبدیل کنید.

تیم ما سالها تجربه ارائه خدمت به بیماران ایرانیان مقیم خارج و در استان مازندران و استانهای هم جوار  مثل تهران گیلان گرگان و شهرهای اطراف آن در مورد نیازهای تناسب اندام و تزریق چربی باسن ،سینه ، پشت دست و صورت دارد. اکنون ما آماده ایم همین کار را برای شما انجام دهیم. بنابراین اگر سؤالی دارید و آماده برداشتن قدم بعدی هستید، برای شروع با کلینیک ما تماس بگیرید.

تزریق چربی
چربی اماده شده برای تزریق به صورت دست باسن و پستان

سلول بنیادی در بافت چربی 

در یکی از اولین مقالاتی که در سال 2001 منتشر گردید ، وجود سلولهای بنیادی چند کاره (مولتی پتانسیل) در بافت چربی اشاره شده است .در مطالعات بعدی نشان داد سلولهای بنیادی بدست آمده از چربی در تولید بافت های جدید نظیر استخوان ،غضروف ، عروق خونی ، اعصاب و پوست دخیل هستند

مطالعات نشان داد : چربی که  توسط کانول با نوک کند (blunt) بدست می آید، و سانتریفوژ می شود در مطالعات بافت شناسی ، 90 درصد سلولها زنده بوده اند و فعالیت آنزیمی سلول چربی نزدیک به نرمال بوده است.

امادگی قبل از تزریق چربی

در کلینیک دکتر ادبی  دستورالعمل های کامل قبل از عمل  توسط پزشک و دستیاران ارائه می شود ، به سوالات  شما پاسخ داده می شود.شرح حال پزشکی دقیق و یک معاینه فیزیکی برای تعیین آمادگی شما برای این  عمل جراحی انجام می دهیم.عکس قبل از عمل و بعد آن بسیار مهم است . در کلینیک ما عکسها توسط پزشک و برای بیماران نیز توسط تلفن همراه شما انجام می شود. تا تغییرات بعدی را خودتان مشاهده کنید. .شرایط بدون استرس و داشتن خواب خوب قبل عمل مهم است. دریافت مایعات قبل و بعد از جراحی برای بهبودی و نتایج بهتر بسیار مهم است. قرار بگذارید کسی شما را بعد از جراحی به خانه برساند و حداقل بیست و چهار ساعت اول در کنار شما بماند. مگر اینکه شما و جراح خود در مورد سایر گزینه های بعد از عمل تصمیم گرفته باشید. (به مراقبت های بعد از عمل توجه شود).

خلاصه:

 1.  لازم است بیمار از وجود هر گونه آلرژِی (اعم از غذایی ، دارویی یا سایر عوامل محیطی) پزشک را مطلع سازد.
 2. درمورد کلیه داروهایی که مصرف می کند (اعم از آنهائیکه طبق تجویز پزشک یا بدون نسخه مصرف می کند) پزشک خود را مطلع سازد.
 3. از مصرف داروها یا ترکیبات گیاهی یا غذاهایی که باعث رقیق شدن خون می شوند خودداری نمائید.
 4. از یک تا دو هفته قبل از تزریق چربی ، از مصرف آسپیرین یا داروهای حاوی آسپیرین یا سایر داروهای ضد التهاب (NSAID) مانند بروفن ، ژلوفن ، ایندومتاسین و دیکلوفناک و داروهای هومیوپتی و … خودداری یا پزشک خود را آگاه نماید، گرچه امروزه در این موارد همه صاحب نظران یک دیدگاه ندارند.
 5. از وضعیت قلبی ، ریوی و فشار خون، پزشک خود را آگاه سازید.
 6. شب قبل از عمل خواب راحتی داشته باشید.
 7. برای عمل بدون بی هوشی کامل نیاز به ناشتا بودن نیست.

مراحل تزریق چربی چگونه است؟

این عمل زیبایی مثل همه جراحی های زیبایی نیاز به پزشک متخصص و با تجربه دارد.اگرچه به ظاهر مراحل عمل،ساده بنظر می رسد، اما برای اینکه سلول های بافت چربی زنده باشند در انتخاب پزشک خود باید دقت کنید.در اینجا مراحل تزریق را به زبان ساده بیان می کنم.

تزریق چربی شامل مراحل زیر است :

1 – مرحله اول – برداشت:

ابتدا محل برداشت چربی را ضدعفونی و استریل می کنیم.سپس بی حسی موضعی با فرمول ویژه انجام می شود.بعد از آن چربی با سرنگ و کانول های مخصوص برداشت می شود.

2 – مرحله دوم – پالایش:

چربی بدست آمده خالص سازی یا سانتریفوژ می شود، اینکار باعث جدا شدن خون و سایر مایعات از چربی می شود.این مرحله از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هست. چون تورم بعد از عمل کمتر می شود.

3 – مرحله سوم – انتقال یا تزریق :

محل تزریق چربی ضدعفونی و بی حسی موضعی با فرمول مخصوص انجام می شود. سپس با استفاده از سرنگ انسولین و کانول به محل مورد نظر در لایه های مختلف پوست و عضلات و روی استخوان تزریق انجام می شود.تزریق در لایه های مختلف صورت یا بدن، یک عمل تخصصی و نیاز به تجربه پزشک دارد. جمع شدن چربی زیاد  در یک مکان نه تنها باعث پری و زیبایی نمی شود بلکه سبب مرگ یا نکروز بافت چربی می شود. چون خون رسانی خوب انجام نمی شود.

انواع کانول برای تزریق چربیابزار تزریق چربی

تزریق چربی به باسن

هزینه تزریق چربی در کلینیک دکتر ادبی

تزریق چربی به صورت باسن سینه پشت دستها امروزه طرفداران زیادی دارد .قیمت عمل پیوند چربی از پزشک به پزشک دیگر ، از یک منطقه جغرافیایی به منطقه دیگر و با تکنیک پیوند چربی که انجام می شود متفاوت است. هزینه تزریق چربی به حجم  و محل تزریق نیز متفاوت هست.لطفا در مورد نحوی جراحی ، بیهوشی ، آزمایشات پزشکی ، نسخه ، لباس جراحی یا سایر هزینه های متفرقه مربوط به انتقال چربی را از مسئول کلینیک سوال کنید .
از آنجا که پیوند چربی یک جراحی زیبایی انتخابی است ، بیمه این هزینه ها را پوشش نمی دهد. در کلینیک دکتر ادبی  برنامه های کاهش مالی بیماران را برای مقرون به صرفه تر شدن این روش ارائه می دهند.

آیا برای تزریق چربی نیاز به بیهوشی است؟

خیر: تزریق چربی با بی حسی موضعی و مصرف خوراکی یا تزریق داخل وریدی داروی آرام بخش انجام می شود.نیاز به بیهوشی کامل در همه موارد نیست.در این سالها تا جایی که امکان دارد،سعی می شود عمل های پزشکی با عوارض کمتر همراه باشد تا بیمار بتواند زودتر به سرکار خود برگردد. زمانی که از بیهوشی برای عمل استفاده کنید مدت ماندن شما در بیارستان بیشتر می شود.

محل های برداشت چربی کجاست ؟

قسمت تحتانی شکم ، پهلوها ، ران، باسن قسمت داخلی زانو و بالاخره هر جایی که بتوان چربی را برداشت کرد.بهتر است چربی از جایی برداشت شود که سلول بنیادی بیشتری دارد.  

مدت زمان عمل چقدر می باشد ؟

انتقال چربی یک عمل چند مرحله ی است. زمان جراحی متفاوت است. عملی که فقط در نواحی کوچک انجام می شود ممکن است به اندازه یک ساعت طول بکشد ، در حالی که عمل بزرگتر (مانند بزرگ کردن باسن) تا 4 تا ۶ ساعت یا بیشتر به طول می انجامد. همه چیز بستگی به ویژگی های جراحی شما دارد ، که جراح شما در مورد آنها صحبت کرده و با شما برنامه ریزی می کند.

آیا برای تزریق چربی نیاز به بستری می باشد ؟

خیر این عمل به صورت سرپایی انجام می شود. بیمار می تواند مطب یا کلینیک را با حال عمومی خوب ترک کند و با تلفن همراه و … با پزشک در ارتباط باشد. توصیه می شود بیمار کسی را همراه خود داشته باشد.

آیا تزریق چربی باعث تورم قابل توجه میشود؟

معمولا” بعد از عمل های جراحی  انتظار تورم را داریم.در مورد تزریق چربی نیز تورم در ناحیه تزریق و برداشت چربی نیز بوجود می آید.میزان تورم در افراد مختلف متفاوت هست.بطور کلی میزان تورم به عوامل زیر بستگی دارد:

 1. مقدار چربی تزریق شده
 2. محلی که چربی در آن تزریق می شود
 3. تکنیک و ابزارهای خاص مورد استفاده جهت تزریق
 4. داروهایی که فرد مصرف می کند
 5. سن و ساختار ژنتیک فرد

امروزه با پیشرفتهای انجام شده مثل سانتریفیوژ ،میکروفت و نانوفت تورم ناچیز بوده زود برطرف می شود.

تزریق چربی
چربی سانتریفیوژ شده

 هشدار بعداز تزریق چربی

توصیه می شود که از وارد کردن فشار زیاد به محل تزریق جهت جلوگیری کنید. از جابه جایی چربی تزریق شده به مدت 7 تا 10 روز خودداری کند. ممکن است در محل تزریق و محلی که چربی از آن گرفته شده دچار کبودی، تورم و درد شوید. این حالت طبیعی بوده و به تدریج در طی چند روز تا چند هفته برطرف می شود. میزان کبودی و تورم متناسب با مقدار چربی تزریق شده است ولی به طور معمول 2 هفته طول می کشد.

برای کاهش ورم و نیز تسریع بهبود آن در 3 روز اول بعد از تزریق، از کیسه آب یخ در نواحی از صورت یا بدن که تزریق  انجام شده استفاده کنید.جهت کاهش ورم بهتر است در چند روز اول بعد از تزریق ، هنگام خوابیدن زیرسرتان بالا باشد( حالت نیمه نشسته یا زاویه 45 درجه) و در صورتی که مزاحمتی برای خواب تان ایجاد نکند، بهتر است به مدت یک هفته در این حالت بخوابید.برای کاهش ورم صورت،استفاده از نمک باید محدود شود.

نقاهت و فعالیتهای بعد از تزریق چربی

اگرچه تزریق چربی غیر تهاجمی است، امابه یاد داشته باشید که بهبودی مدتی زمان می برد. تورم و کبودی به خصوص در هفته اول پس از عمل قابل انتظار است. اگرچه زمان استراحت بسته به فرد متفاوت است، توصیه می‌کنیم حداقل یک هفته کامل از محل کار خود استراحت کنید تا قبل از بازگشت به محیط‌های کاری، زمان استراحت بدن و ظاهر شما به حالت عادی بازگردد.

در طی دوره استراحت و نقاهت خود در منزل، از انجام فعالیت هایی نظیر نظافت و باغبانی که نیاز به خم شدن یا وارد کردن فشار دارند خودداری کنید.زیرا این می تواند باعث تشدید ورم صورت و طولانی تر شدن بهبودی آن شود.ز انجام ورزش شدید به مدت یک هفته باید خودداری شود در صورتی که عادت به ورزش کردن منظم دارید، بعد از چند روز می توانید ورزش های سبک تری ( به شرط آن که موجب افزایش تورم صورت نشود) انجام دهید.

از پزشک خود بپرسید چقدر طول می کشد تا بتوانید بعد از این روش به سطح عادی فعالیت و کار خود بازگردید. پس از عمل جراحی ، دستورالعمل های مفصلی در مورد مراقبت های بعد از جراحی خود دریافت خواهید کرد ، از جمله اطلاعات مربوط به موارد زیر:

مراقبت ها و بهبودی بعد از تزریق چربی

جراح زیبایی به شما توصیه می کند که چگونه از محل هایی که چربی از آنها استخراج شده است مراقبت کنید. بهبودی  بعد تزریق چربی در افراد متغیر است و درک آن هم بیشتر متفاوت است. در اینجا برخی از اطلاعات بازیابی عمومی مربوط به تزریق چربی صورت آمده است:

تورم و کبودی در هفته اول قابل توجه است ، بنابراین برای ملاقات با دیگران و رفتن به سرکار خود محدودیت دارید.البته در کلینیک دکتر ادبی با تکنیک پیشرفته کبودی در موارد خیلی کم اتفاق می افتد.

در هفته دوم کبودی احتمالی برطرف می شود ، اما همچنان تورم خواهید داشت.در بیشتر موارد بین روزهای هفتم  تا دهم پیشرفت چشمگیری وجود دارد. ممکن است هنوز آمادگی بیرون رفتن در مکان عمومی را نداشته باشید. در هفته سوم شما بیشتر شبیه گذشته خودتان خواهید شد. استفاده دقیق از آرایش می تواند در پوشش هرگونه علائم باقی مانده از تورم یا کبودی مفید باشد. هنگامی که تورم کاهش می یابد ، می توانید تغییرات را درک کنید ، اما تورم ظریف ممکن است هفته ها ادامه یابد

در محل تزریق بخیه زده نمی شود. نیازی به کشیدن بخیه و نیز پانسمان کردن وجود ندارد. در صورت لزوم 24 ساعت بعد از تزریق ، آرایش کردن مانعی ندارد. اگر چه عفونت نادر است،آنتی بیوتیک خوراکی (نظیر سفالکسین) قبل و بعد از عمل تحویز می شود. برای کنترل درد،نیازی به داروی مخدر نیست و استفاده از استامینوفن کافی خواهد بود.

آیا با افزایش یا کاهش وزن،چربی تزریقی تغییر می کند؟

سلولهای چربی در نوسانات وزن بزرگ یا کوچک می شوند و سلولهای چربی که به مناطق تحت درمان منتقل می شوند مانند سایر سلول های چربی بدن رفتار می کنند. سلولهای پیوندی در صورت افزایش وزن می توانند بزرگتر شوند. مناطق برداشت نیز می توانند چربی جمع کنند ، اما با سرعت کمتری اتفاق می افتد،زیرا سلول های چربی کمتری در ناحیه باقی می ماند. بیماران باید در حفظ وزن قبل و بعد از انتقال چربی آگاهی داشته باشند.اگر اضافه وزن دارید و می خواهید رژیم بگیرید قبل از تزریق چربی اینکار را انجام دهید.

ماندگاری تزریق چربی چقدر است؟

بعد از فروکش کردن ورم، قوام چربی پیوند شده عمدتاً شبیه بافت میزبان می شود. بنابراین هیچ گونه حس جسم خارجی در محل تزریق چربی وجود نخواهد داشت.

بعضی از بیماران تصور می کنند که تزریق  ماندگار نیست، این تصور صحیح نیست در حقیقت وقتی تزریق چربی به طور صحیح انجام شود ،درصد زیادی از سلول های چربی تزریق شده زنده می مانند و ماندگار خواهند بود. مناطقی که چربی به آن منتقل شده نرم تر و پرتر به نظر  می رسد. ظاهری تازه و شاداب به شما می دهد. حتی ممکن است متوجه بهبود بافت پوست شوید.

بقای چربی و طول عمر نتایج بستگی به مهارت های جراح ، نحوه برداشت و تصفیه چربی و نحوه و محل تزریق دارد. برای پیوند موفقیت آمیز ، نیاز به یک جراح زیبایی با مهارت  پیشرفته بر اساس تجربه و دانش این تکنیک دارید. فرایندی به نام پیوند چربی میکرو (microfat) ، گرچه نیازمند فرایند طولانی تر است ، اما بهترین راه برای اطمینان از بالاترین درصد چربی پیوندی است.

اکثر بیمارانی که تزریق چربی را انجام می دهند از نتایج عمل بسیار راضی می باشند. در بسیاری از بیماران، تزریق می تواند به مقدار قابل توجهی،چین و چروک و افتادگی صورت را کاهش دهد. تزریق باعث بهبودی صد در صد چین و چروک، اسکارها، گونه های فرو رفته و لب های کوچک در تمامی بیماران نمی شود.

فاصله بین جلسات در تزریق چربی

نمی توان زمان شارژ مجدد تزریق چربی را دقیق اعلام کرد.اگر چه میزان جذب متغیر بوده و غالبا پیشگویی آن امکان پذیر نمی باشد.اما در بسیاری از بیماران بیش از ۶٠٪‏ از چربی تزریق شده باقى مى ماند. دو ماه پس از تزریق، جذب چربى بسیار کم هست. در بعضی از بیماران،مدت زمان ماندگاری تزریق چربی ٣ تا ۵ سال یا حتی بیشتر می باشد..

تقریباً در تمامی بیماران مقداری از چربی تزریق شده به طور دائم باقی می ماند. هر چند این مقدار از بیماری به بیمار دیگر متفاوت بوده و ممکن است برای برطرف کردن کامل چین و چروک و افتادگی پوست تزریق دوم و در بعضی موارد تزریق سوم لازم باشد.

امروزه،تمایل به تزریق زیاد (over correction) یا تزریق بیش از حد مورد نیاز وجود ندارد. بنابراین بعد از گذشت چند هفته نتایج نهایی مطلوب تر به دست می آید. ماندگاری چربی در نواحی ای از بدن که حرکات محدودتری دارند مانند گونه ها و پشت دست ها بیشتر است. در نواحی ای از بدن که دائما در حرکت می باشند (مانند لب و دهان) کمتر است که  برای حصول نتایج ماندگارتر نیاز به چند جلسه تزریق داریم.

عکس های قبل و بعد از تزریق چربی

برای مشاهده عکسهای قبل و بعد عمل این مرکز لطفاً به قسمت:

گالری تصاویر را مشاهده نمایید.

تزریق چربی به صورتتزریق چربی به گونه،چانه و لب

تزریق چربی و نانوفت

منابع:

ncbi.nlm.nih.gov

ما بصورت 24 ساعته پاسخگوی شما عزیزان هستیم.

01132288838