تزریق چربی زیر چشم یکی از روشهای موفق درمان گودی و سیاهی زیر چشم می باشد.گودی و سیاهی زیر چشم یکی از شایعترین مشکلات زیبایی است که مورد توجه مراجعین به کلینیک پوست و زیبایی می باشد. برای درمان گودی و سیاهی زیر چشم چند راهکار وجود دارد. تزریق چربی ، میکروفت و نانوفت راهکار طبیعی تر محسوب می شوند.

تزریق چربی به پلک پایین و اطراف چشم یکی از روشهای درمانی موفق و موثر برای جوانسازی پوست دور چشم می باشد.تکنیک آن نیاز به تجربه و تخصص دارد تا مشکلات بعد آن کمتر بروز کند.کلینک ما با سالها تجربه و تخصص و انجام عمل های موفق زیاد،بخوبی از پس اینکار برآمده است.مطالعه این مقاله را توصیه می کنیم، تا بهتر بتوانید از ان بهره بگیرید.

تزریق چربی زیر چشم

پیوند یا تزریق چربی زیر چشم یک پیشرفت بزرگ در زمینه ی درمان های جوانسازی زیر چشم است. بیشتر افراد، چه جوان و چه پیر، برای جوانسازی این ناحیه دچار مشکل هستند. هر کسی آرزو می کند که زیر چشم هایی به جوانی یک کودک داشته باشد. اما به علت افزایش سن و فرایند پیر شدن و گاهی اوقات به دلایل ژنتیکی، داشتن چنین ظاهری غیرممکن است.

مراقبت از پوست همیشه به رهایی از مشکلات زیر چشم کمک نمی کند.به ویژه اگر مشکلات شدیدی وجود داشته باشد. برای آگاهی بیشتر درمورد چگونگی این روش و دلیل برتری آن در مقایسه با فیلر ها، ادامه ی این متن را بخوانید.

تزریق چربی زیر چشم
تزریق چربی به صورت و زیر چشم (قبل)
تزریق چربی زیر چشم
تزریق چربی به صورت و زیر چشم (بعد)

پیوند چربی زیر چشم چیست؟

پیوند چربی زیر چشم که به عنوان، پیوند چربی اتولوگ، تزریق چربی، یا لیپوفیلینگ شناخته می شود، روشی است که در آن از سلول های چربی فرد برای پر کردن فرو رفتگیها و مشکلات نواحی زیر چشم استفاده می شود.سلول های چربی معمولاً از شکم، ران ها، باسن، یا سایر نواحی دارای چربی زنده ی اضافی برداشته می شود. پیوند چربی زیر چشم در مقایسه با فیلرها یا ژلهای صورت، طبیعی تر است و ظاهر بهتری دارد.زیرا در آن از چربی خود فرد استفاده می شود. اما در مقایسه با تزریق فیلر یا ژل نیاز به مهارت و دقت بیشتر جراح زیبایی شما دارد.همچنین در این روش احتمال رد پیوند، عوارض، و واکنش های حساسیتی کمتر است، زیرا بدن چربی را به عنوان ماده ی خارجی در نظر نمی گیرد.

چه کسانی مناسب برای تزریق چربی زیر چشم هستند؟

افراد زیر انتخاب خوبی برای پیوند چربی زیر چشم هستند:

 • کمبود حجم در ناحیه ی زیر چشم
 • دارای فرورفتگی در زیر چشم
 • دارای سلامت بدنی و روانی
 • داشتن انتظار واقع بینانه از نتیجه
 • داشتن چربی اضافی در سایر نقاط بدن

پیوند چربی زیر چشم چه فوایدی دارد؟

علاوه بر جوان سازی ناحیه ی زیر چشم، پیوند چربی زیر چشم،  فواید متعددی دیگری نیز دارد. برخی از فواید استفاده از این روش عبارتند از:

 • برگرداندن حجم به بخش های هاله ای زیر چشم
 • بهبود پف کردگی (eye bag) و تیرگی پوست پلک
 • عدم وجود خطر واکنش های حساسیتی
 • عدم رد پیوند سلول های چربی تزریق شده
 • بهبود وضعیت پوست
 • داشتن نتایج طولانی مدت

تزریق چربی زیر چشم چگونه انجام می شود؟

فرایند پیوند چربی زیر چشم، حدود 30 دقیقه تا یک ساعت طول می کشد. باید اطمینان پیدا کنید پزشکی که این کار را انجام می دهد، متخصص جراحی زیبایی پوست است که در زمینه ی پیوند چربی تخصص یا تجربه دارد. دلیل اینکار این است که مطمئن شوید تزریق چربی زیرچشم شما موفقیت آمیز و بدون هیچ گونه عارضه باشد. قدم های زیر مراحل کلی این روش را نشان می دهد:

 • بی هوشی یا بی حسی موضعی کدام؟

نیازی به بی هوشی عمومی  استاندارد  برای پیوند چربی زیر چشم نیست.بی موضعی به ویژه در محل استخراج چربی به روش تومسنت یا تورمی است. بسته به نیاز بیمار، بی حسی موضعی را می توان با ارام بخش تزریقی یا خوراکی  همراه کرد.

 • استخراج چربی

در فرایند استخراج از روش های لیپوساکشن دستی یا لیپوساکشن فراصورت برای برداشت سلول های چربی مورد نیاز برای پیوند استفاده می شود. به کمک یک کانولای مخصوص به مقدار کافی چربی برای ناحیه ی زیر چشم ساکشن می کند.

 • سانتریفیوژ کردن

وقتی چربی کافی از ناحیه ی دیگری از بدن استخراج شد، آن را در لوله ی آزمایش قرار می دهند و وارد سانتریفیوژ می کنند. سانتریفیوژ ماشینی است که نیروی گریز از مرکز را برای جدا کردن مایع اضافی، سلول های چربی مرده، و سایر باقی مانده ها از سلول های چربی زنده اعمال می کند. روش دیگری که برخی جراحان زیبایی به کار می برند، استفاده از محلول سالین برای شست و شوی چربی است.  روغن ، خونابه وچربی های مرده از هم جدا می شوند.در کلینیک ما ترجیح براین است که چربی برداشت شده سانتریفیوژ بشود.

بهبودی بعد از تزریق چربی زیر چشم

بهبودی پس از پیوند چربی زیر چشم، تنها چند روز تا یک هفته طول می کشد. زیرا فرایندی با حداقل تهاجم است و تنها برش های کوچکی برای فرایند استخراج ایجاد می شود. کبودی، تورم، و درد عوارض در روش استاندارد کم  است. نیازی به نگرانی در این مورد وجود ندارد. زیرا پزشک برای شما داروهایی برای کاهش این موارد تجویز می کند. کمتر ازیک هفته استراحت و مرخصی از کار کافی استت . زیرا پس از گذشت یک هفته تورم و کبودی در ناحیه ی دهنده و گیرنده کاهش می یابد. در طی دوره ی نقاهت، باید به مدت 48 ساعت از تماس با نور خورشید پرهیز کنید . اگر نیاز به مواجهه با نور خورشید وجود دارد، از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

 


نتیجه نهایی تزریق چربی زیر چشم چه زمانی ظاهر می شود؟

درطی  چند روز تا یک هفته پس از عمل، تورم ناحیه کاهش می یابد و نتایج عمل قابل مشاهده است. نتیجه ی نهایی را پس از ۶ ماه خواهید دید. به این علت که چند ماه طول می کشد تا سلول های چربی در محل جدید خود به طور کامل جایگزین شوند. برای رسیدن به نتایج قبل و بعد که در تصویر دیده می شود.

چند جلسه درمان لازم است؟

در بیشتر موارد برای پر کردن زیر چشم یک تا دو جلسه تزریق چربی کافی است.اما برای درمان تیرگی و جوانسازی که بسیار ارزشمند هست ممکنه در بعضی افراد چند بار انجام بشود.همان طور که در تصویر های قبل و بعد درمان می بینید، هر چند درمان های نگهدارنده ضروری هستند، باز هم ارزش زمان، تلاش و هزینه کردن را دارند. زیرا این روش بسیار نوید بخش است. همچنین می توانید از رسیدن به موفقیت در جوانسازی ناحیه ی زیر چشم خود اطمینان داشته باشید. با این روش نه تنها از شر هاله تیره دورچشم خلاص می شوید، بلکه این فرایند می تواند دایره سیاهی و چین و چروک های پوستی را از بین ببرد.

در روش پیوند چربی زیر چشم از چربی خود فرد برای رهایی از نشانه های افزایش سن در ناحیه ی زیر چشم استفاده می شود. این روش همچنین موجب بازگردانی حجم و جوانسازی ناحیه ی زیر چشم می شود. از آن جا که در این روش ها از سلول های چربی خود فرد استفاده می شود، باعث واکنش های حساسیتی در ناحیه ی مورد درمان یا رد شدن پیوند در بدن نمی شود.

این فرایند با حداقل تهاجم انجام می شود و تنها نیازمند یک هفته استراحت برای بهبودی است. با این وجود، هر چند نیاز به یک یا چند جلسه  درمان نگهدارنده در طی ۶ ماه تا یک سال دارید، دیده شده است که نتایج تصاویر قبل و بعد در بیمارانی که از این روش درمانی استفاده کرده اند، ارزش آن را دارد.

وقت ملاقات با پزشک

اگر کسی هستید که همیشه با مشکل کمبود حجم در ناحیه ی زیر چشم خود مواجه بوده اید، اما به علت ترس از عوارض، از درمان اجتناب کرده اید، پیوند چربی زیر چشم، گزینه ی عالی برای شما است. می توانید برای مشاوره حضوری یا در سایت  وقت بگیرید و یک قدم به داشتن زیر چشم های جوانتر نزدیک شوید.

آیا پیوند چربی زیرچشم حلقه تیره و پف زیر چشم را از بین می برد؟

از آن جا که پیوند چربی زیر چشم یک فرایند جوانسازی ناحیه ی زیر چشم است می تواند پف کردگی های زیر چشم و دایره های تیره و هاله های ظاهری را از بین ببرد. با این وجود، برای دستیابی به نتیجه ی بهتر، می توانید پیوند چربی زیر چشم را همراه با درمان دیگری برای جوانسازی ناحیه ی زیر چشم انجام دهید. می توانید در مورد درمان های دیگر با پزشک خود مشورت کنید.

 

منابع:

eyelidsurgery.co.uk