انتقال چربی به نواحی مختلف بدن برای بازسازی وحجم دهی است. تزریق چربی به ساق پا در کلینیک دکتر ادبی واقع در مازندران بابل با سابقه چندین ساله عمل جراحی موفق در خدمت مراجعه کنندگان می باشد.

زیبا سازی ساق پا با تزریق چربی

انتقال چربی یا پیوند چربی ساق پا یک روش جراحی کم تهاجمی برای افزایش حجم و زیبایی ناحیه ساق است که شامل لیپوساکشن چربی سپس تزریق به ساق پاها می‌شود. برداشتن چربی از مناطق بدن که چربی زیادی دارد انجام می شود. نواحی رایج شامل شکم، پهلو و ران ها می باشد. سپس چربی برداشت شده قبل از تزریق مجدد به ساق پا ها به آرامی پردازش می شود. پیوند چربی یک روش بسیار موثر برای تقویت زیبایی ساق پا است و جایگزینی مناسب برای پیوند سیلیکونی ساق پا است. بسیاری از بیماران در نتیجه بیماری مادرزادی مثل ساق پای پرانتزی یا آسیب قبلی، ساق پای رشد نیافته دارند. یک مثال رایج پارگی قدیمی تاندون آشیل است که منجر به آتروفی عضلانی در ساق پا می شود. علل دیگر شامل کاهش وزن و روند پیری است. پیوند چربی همچنین اثرات جوانسازی مفیدی را به همراه دارد، از جمله بهبود جریان عروقی و بهبود کیفیت پوست روی آن که به بهبود نتیجه نهایی کمک می کند.

 

مزایای تزریق چربی به ساق پا

انتقال چربی برای چندین دهه انجام شده است و ثابت شده است که یک درمان بسیار ایمن و موثر برای ترمیم حجم ازدست رفته است. مزیت اصلی انتقال چربی در مقایسه با سایر روش های جراحی و غیر جراحی بزرگ کردن ساق پا مانند ایمپلنت یا فیلر این است که از بافت بدن خود  استفاده می کند. بنابراین خطر هرگونه واکنش ایمنی از بین می رود. تزریق چربی در مقایسه با ایمپلنت باعث ظاهری طبیعی تر می شود. درصد بقای چربی که منتقل می شود بین ۶۰ تا ۷۰ درصد است.

در مقایسه با جراحی ایمپلنت ساق پا، پیوند چربی به ساق یک روش جراحی کم تهاجمی با دوره نقاهت کوتاه‌تر است. زخم محل ورودی کانول پس از انتقال چربی به سختی قابل مشاهده هستند و جراح شما معمولاً برش کوچکی را در چین های پوست طبیعی بدن ایجاد می کند. کلینیک دکتر ادبی در مازندران بابل از معدود کلینیک‌ در استان است که تجربه و تخصص چندین ساله در زمینه تزریق چربی به ساق پا  دارد. جراح زیبایی مرکز ( دکتر ادبی) در مشاوره شما می تواند مناسب ترین گزینه درمانی را به شما توصیه کند.

نتایج چقدر دوام دارند؟

نتایج جراحی بزرگ کردن ساق پا طولانی مدت است، اما توجه داشته باشید که تغییرات وزن و افزایش سن در طول سال ها باعث کاهش حجم کلی بدن می شود.

مدت زمان بهبودی چقدر است؟

درد و ناراحتی خفیف برای 5 تا 7 روز انتظار می رود. بیماران می توانند پس از 1 هفته به فعالیت های عادی روزانه خود بازگردند، اما به مدت 6 هفته از ورزش و فعالیت شدید از جمله ورزش های تماسی خودداری کنند.

خطرات تزریق چربی به ساق پا چیست؟

در همه روش های جراحی، همیشه خطراتی در ارتباط با جراحی وجود دارد. با این حال، عوارض تزریق چربی ساق پا بسیار کم است. کبودی ممکن است رخ دهد و دو هفته طول بکشد تا برطرف شود، در حالی که خونریزی شدید نادر است. عفونت نادر است (کمتر از 0.5٪) و نیاز به یک دوره آنتی بیوتیک مناسب دارد.بی حسی یا تغییر حس در اطراف پاها انتظار می رود و معمولاً بین 6 تا 12 هفته پس از جراحی به حالت عادی باز می گردد.

آیا من زخم خواهم داشت؟

انتقال چربی یک روش کم تهاجمی است که تنها برش های بسیار کوچکی برای وارد کردن کانول ها ایجاد می شود.برای انتقال چربی، برش ها در چین پشت زانو قرار می گیرند بنابراین به سختی قابل توجه هستند. این برش ها در عرض 10 تا 14 روز به خوبی بهبود می یابند.

چه نتایجی می توانم انتظار داشته باشم؟

اول از همه نتایج تزریق چربی ساق پا طبیعی است. هدف از جراحی بزرگ کردن ساق پا بازگرداندن نمای زیبایی است که با فرم بدن در تعادل است – یعنی طبیعی به نظر می رسد و غیر طبیعی به نظر نمی رسد. ممکن است شش هفته یا بیشتر طول بکشد تا نتیجه نهایی حاصل شود.

نتایج نهایی تزریق چربی به ساق پا چه زمانی ظاهر می شود؟

زمان بهبودی پس از جراحی انتقال چربی تقریباً 4 تا 6 هفته است و برای آشکار شدن نتایج نهایی زمان می برد. توجه به این نکته مهم است که چربی تازه منتقل شده بسیار ظریف است و نیاز به یک دوره زمانی دارد تا خون رسانی به سلول های چربی برقرار شود. بخشی از چربی غیر قابل دوام می باشد و توسط بدن جذب می شود. برطرف شدن تورم زمان بر است، نتایج نهایی انتقال چربی در برخی موارد ممکن است ۳تا ۶ماه طول بکشد.

انتقال چربی بر خلاف روش های غیر جراحی یک روش دائمی است به این معنی که افزایش حجم با گذشت زمان کاهش نمی یابد. با این حال، با افزایش سن یا تغییر وزن، نسبت چربی ممکن است به طور کلی در بدن تغییر کند. در ناحیه ای که پیوند چربی انجام شده است، تأثیر بگذارد.

به طور کلی  بین 50 تا 70 درصد چربی تزریق شده باقی می ماند. میزان زنده ماندن چربی بسته به ناحیه بدن تحت درمان متفاوت است. بیمارانی که مایل به افزایش بیشتر حجم هستند نیاز به مرحله دوم تزریق چربی بین 3 تا 6 ماه پس از اولین عمل دارند، تا به نتیجه مورد انتظار برسند.

برای مطالعه بیشترمطالب زیر را بخوانید:

۱- تزریق چربی

۲- تزریق چربی به صورت

منابع:

https://academic.oup.com/asj/article/36/2/211/2589271