کربوکسی تراپی برای درمان سلولیت، حلقه تیره یا سیاهی زیر چشم و ترک های پوستی استفاده می شود.همچنین به ترمیم کلاژن و از بین بردن چربی اضافه موضعی کمک می کند.

کربوکسی تراپی برای زیبایی و بیماریهای پوست :

کربوکسی تراپی به معنای تزریق گازکربنیک خالص در زیر پوست است. هنگامی که گاز در یک ناحیه مشخص تزریق می‌شود چون گاز کربنیک گازی است که بدن باید آن را دفع نماید،به همین علت هموگلوبین اکسیژن را رها کرده تا گاز کربنیک را گرفته و از محیط خارج نماید. این  کار موجب خواهد شد که سیلاب اکسیژن در منطقه ایجاد شود و سلول‌ها از آن استفاده کنند. دوم آن که سلول‌های فیبروبلاست را تحریک می‌کند که این‌ها تولید کلاژن نموده و موجب کشیدن پوست می‌شود.

 

 این روش دارای تأییدیه FDA می‌باشد و تا کنون عارضه خاصی گزارش نشده است.در این روش مختصر درد و سوزش در محل تزریق ایجاد می‌شود که موقت بوده و بلافاصله برطرف می‌شود. تنها مراقبت این روش عدم استفاده از سونا و جکوزی و حمام تا حدود 4 ساعت می‌باشد.از این روش معمولاً در کنار روش‌های دیگر مانند:

 مزوتراپی

 کاویتیشن

رادیوفرکوئنسی

 جهت تاثیر بهتر استفاده می‌شود.یکی از استفاده‌های آن در زیبایی است به این ترتیب پوست‌هایی که شل شده و افتاده‌اند را ترمیم می‌کند،

دیگری برای صاف کردن خط‌های حاملگی و خط‌های چاقی ران‌ها کاربرد دارد. اما آن چیزی که در درماتولوژی حائز اهمیت است ،بهبود اگزما در طی چند جلسه می‌باشدبه خصوص در اگزماهایی که مرتب عود پیدا می‌کند، بسیار تأثیر گذار است.

یکی دیگر از اثرات آن درمان دردهای روماتیسمی است. این درمان با در نظر گرفتن ناحیه مورد نظر طی جلسات مکرر انجام می‌پذیرد. برای مثال صورت هرماه یک‌ بار و بدن هفته‌ای دوبار انجام می‌شود. طول مدت درمــان و تعداد کل جلسات در موارد مختلف متفاوت است.

مزایا :

  • درمان منحصر به فرد برای رفع ناهمواری های پوست
  • سرپایی و بدون دردسر
  • بدون عوارض
Carboxy therapy


تاریچه کربوکسی تراپی:

اولین بار از فرانسه آغاز شد :یک پزشک ایتالیایی که با این روش تحت درمان قرار گرفته بود، ماشین آن را ساخت و گاز را در کپسول‌های گاز کربنیک قرار داده ،و آن را گرم کرده و با تنظیم دبی آن و سوزنی که زیر پوست زده می‌شود گاز در زیر پوست پخش می‌شود. در حال حاضر در استرالیا،آلمان و فرانسه و … از این روش استفاده می‌شود. تزریق این گاز خطری نداشته و میزانی که تزریق می‌شود ۲۵ درصد کمتر از آن چیزی است که بدن دفع می‌کند.

گردش خون ضعیف تا حدی مسئول سلولیت، ترک های پوستی و سیاهی زیر چشم است. سلول های بدن دی اکسید کربن را به عنوان زباله آزاد می کنند. گلبول‌های قرمز اکسیژنی را که استنشاق می‌کنید می‌گیرند و به بافت‌ها می‌برند، سپس دی‌اکسید کربن را جذب می‌کنند. در نهایت، دی اکسید کربن توسط ریه ها بازدم می شود.

یک پزشک می تواند با تزریق دی اکسید کربن، گردش خون را در یک منطقه خاص افزایش دهد و باعث هجوم گلبول های قرمز خون به آن ناحیه شود. هنگامی که سلول های خونی به محل مورد نظر می رسند، گردش خون را افزایش می دهند. این کار برای ترمیم خاصیت ارتجاعی پوست و در مورد حلقه های زیر چشم، رنگدانه را به درخشندگی سالم تغییر می دهد.

علائم کشش (stretch marks) یا استریا:

علائم کششی که روی بدن خود می بینید، پارگی کلاژن پوستی است. کربوکسی تراپی کلاژن جدیدی ایجاد می کند که پوست را ضخیم می کند و ظاهر آن را بهبود می بخشد.

سلولیت:

گاز دی اکسید کربن را می توان به سلول های چربی نیز تزریق کرد که باعث می شود سلولهای چربی ترکیده و  از بدن دفع شوند. سلولیت زمانی ایجاد می شود که چربی زیر پوستی بدامل لایه پوست (درم) نفوذ کند. چندین مطالعه نشان داده اند که کربوکسی تراپی در صورت استفاده برای درمان سلولیت بی خطر است.

تیرگی زیر چشم:

سیاهی زیر چشم معمولاً به دلیل گردش خون ضعیف ایجاد می شود که باعث ایجاد تجمع خون وریدی می شود. تزریق گاز به زیر پلک باعث کاهش این تجمع کبود شده و رنگ رژگونه جایگزین آن می شود.

آلوپسی:

آلوپسی (ریزش مو) ناشی از گردش خون ضعیف را می توان با کربوکسی تراپی نیز درمان کرد.

کربوکسی تراپی با استفاده از گاز بی خطر  co2 خالص ، و تزریق در پوست انجام می‌شود. در این روش CO2 با سوزنی بسیار ظریف زیر پوست دمیده می‌شود.که سبب افزایش ورود ناگهانی اکسیژن در ناحیه درمان درمان می شود .همچنین متابولیسم زیر پوست را بهبود می‌بخشد. این بهبود شامل میکرو جریان‌ها و تحریک فیبر ولاست ها در ناحیهٔ سنتز کلاژن می‌شود. ضمناً جلوی افتادگی پوست را می‌گیرد.در صورت وجود آن را اصلاح می‌کند. همچنین، بر کبودی‌ها و سیاهی هم اثر می‌گذارد. در واقع، با کشیدن مجدد پوست رنگ آنها را کم می‌کند. کر بوکسی ترا پی کبودی‌ها را کاهش خواهد داد و اجازه می‌دهد که بافت‌ها مجدداً ساخته و کشیده شوند. ممکن است هنگام دمیدن، انتشار گاز احساس شود، کشیدگی پوست هم ممکن است کمی دردناک باشد.

کاربردهای مختلف این روش عبارت است از:

  • سلولیت و چاقی موضعی در نواحی شکم، پهلوها و ران و باسن
  • رفع خطوط ناشی از چاقی و لاغری و حاملگی (strech mark)
  • آکنه، استریا (stretch mark)، چین‌ و چروک
  • افزایش کیفیت و استحکام پوست قبل و بعد از لیپوساکشن
  •  درمان پلاک‌های پسوریازیس

عوارض جانبی :

این روش دارای تأییدیه FDA  می‌باشد تا کنون عارضه خاصی گزارش نشده است. در این روش مختصر درد و سوزش در محل تزریق ایجاد می‌شود که موقت بوده و بلافاصله برطرف می‌شودتنها مراقبت این روش عدم استفاده از سونا و جکوزی و حمام تا حدود ۴ ساعت می‌باشد.از این روش معمولاً در کنار روش‌های دیگر مانند مزوتراپی، کاویتیشن و رادیوفرکوئنسی جهت تأثیر بهتر استفاده می‌شود.سوالات خود را در خصوص خدمات ( پوست و مو، زیبایی، لیزر ) با مشاورین کلینیک باران در میان بگذارید.

ما بصورت 24 ساعته پاسخگوی شما عزیزان هستیم.

01132288838