لیپو ساکشن و تناسب اندام مازندران بابل :یکی از معیارهای زیبایی بدن، تناسب اعضای آن با یکدیگر است. امروزه به دلایل مختلفی از جمله کم تحرکی،رژیم غذایی پرکالری و پرچرب و سوخت و ساز نامناسب انرژی در بدن، چاقی‌های موضعی بیش از هر زمان دیگری،گریبان‌گیر انسان‌ها شده و آنها را از زیبایی و فرم متناسب خارج ساخته است.دراینجا روش‌های جدید جراحی زیبایی وتناسب اندام را می‌خوانید :

جراحی برای حذف چربی، چرا و چگونه  

حذف چربی‌های موضعی بدن و رسیدن به زیبایی به یکی از دغدغه‌هایی تبدیل شده که بسیاری از خانم‌ها و برخی آقایان با آن درگیر هستند،و تبلیغات نادرست باعث می‌شود عده زیادی از خانم‌ها دچار توقعات زیادی از نتایج این عمل باشند. این روش هرگز راه حلی برای چاقی عمومی،و منتشر نیست و فقط در کسانی قابل انجام است و نتایج خوبی دارد که وزن ایده آل یا نزدیک به ایده آل دارند وحتی لاغر هستند.

از انباشته شدن چربی اضافی در بعضی نقاط بدن مثل غبغب و پهلوها یا ران‌ها و باسن یا شکم ناراضی‌اند. با انجام عمل لیپوساکشن،به کاهش وزن زیادی دست نمی‌یابید اما به کاهش سایز می‌رسید.

بنابراین چاق‌ها باید اقدام به روش‌های درمانی چاقی ،( رژیم غذایی- ورزش- بالون معده- باندنیگ معده- بای پس ) نمایند. مهم‌ترین فاکتور در جراحی چربی مهارت جراح است،این کار مانند کار یک مجسمه‌ساز یا پیکرتراش است و مهارت در آن نقش اساسی دارد.باید توجه داشت که هدف این جراحی بهبود شرایط است و نه رسیدن به کمال مطلوب.

لیپوساکشن و انواع آن :

لیپوساکشن یا مکش چربی‌ شامل سه نوع می باشد:

لیپوساکشن مکانیکی

لیپوساکشن اولتراسونیک

 لیپولیزر 

در لیپوساکشن مکانیکی ، ابتدا محل لیپوساکشن با محلول تومسنت (tumescent) که ترکیبی از سرم (normal salin) ،و داروی بی‌حسی و نیز منقبض کننده عروق است متورم  بی‌حس و در عین حال رگ‌های آن منقبض و باریک می‌شود،تا در معرض صدمه کمتری قرار گیرند.

سرم نمکی نیز باعث تورم سلول‌های چربی و آزاد شدن چربی درون آنها شده، سپس این چربی‌ها به وسیله لوله‌های باریک تراشیده شده و هم‌زمان به داخل دستگاه مکنده (ساکشن) منتقل می‌شوند.

مهم‌ترین نکته این روش حفظ تعادل مایعات بدن است زیرا هر چه حجم لیپوساکشن بیشتر باشد امکان به هم خوردن تعادل مایعات بدن بیشتر می‌شود،و در لیپوساکشن بیشتر از 10 لیتر میزان خطر بسیار زیاد است. لیپوساکشن مکانیکی با بی‌حسی موضعی قابل انجام است و در نواحی کوچک مثل غبغب،و سینه آقایان نیاز به بیهوشی ندارد. موضع عمل 12 تا 24 ساعت بی‌حس باقی می‌ماند و در نواحی کوچک نیاز به مسکن و استراحت نیز ندارد.

در صورت بیهوش نشدن بیمار به خصوص اگر حداکثر تا 5 لیتر ساکشن صورت گیرد، میزان عوارض آن از جمله آمبولی چربی بسیار ناچیز و قابل اغماض است.هرچند جراح ماهر و دقیق ناهمواری در پوست ایجاد نمی‌کند ولی در نواحی ‌ای که پوست شل و آویخته است، لیپوساکشن نمی‌تواند  شلی  پوست کاملا بهبود ببخشد.

ممکن است محل عمل نیز متورم شود و این افزایش تورم تا 10 روز ادامه یابد. به تدریج از میزان تورم کاسته می‌شود.در مدت 3-2 ماه بعد از عمل اثرات آن واضح می‌شود ولی کاهش سایز تا یک سال ادامه خواهد داشت.البته باید پس از لیپوساکشن از شکم بند و گن‌های مخصوص استفاده شود.

عوارض لیپوساکشن :

عمل لیپوساکشن برای رفع چاقی‌های موضعی و سلولیت استفاده می‌شود. در این روش ابتدا با تزریق مواد بی حس کننده ،و ضد خونریزی در داخل بافت، بیمار آماده می‌شود. سپس ساکشن توسط جراح  یا متخصص پوست انجام می‌شود.این روش عوارضی همچون ایجاد ناهمواری‌هایی در سطح پوست که نارضایتی بیمار را به دنبال دارد، عفونت، خونریزی‌های ناخواسته ،و آمبولی چربی را به دنبال دارد. امروزه با پیشرفت بوجود امده در تکنیک این عمل ،عوارض ذکر بسیار کم هست ، حتى بصورت یک عمل سر پایی در امده است.

عمل لیپوساکشن برای کاهش وزن کاربرد ندارد بلکه تنها برای افرادی که می‌خواهند به بدن خود مدل و شکل بدهند، انجام می‌شود.

برخی افراد پس از عمل لیپوساکشن از ورم اعضای بدن خود شاکی هستند. ورم اعضای بدن پس از عمل،

به علت مایعاتی است که برای بیمار تجویز می‌شود و این مشکل تنها با گذشت زمان بهبود می‌یابد.

 

لیپوساکشن برای چه کسانی ؟

لیپوساکشن برای افرادی که جدار شکم آنها قوی است و چربی‌های زیر جلدی زیادی دارند، مناسب است. شکم خانم‌هایی که زایمان کرده‌اند،

حالت شل‌شدگی و برجسته به بیرون پیدا می‌کند و در این صورت ممکن است چربی زیر جلدی این افراد کم باشد ، عمل لیپوساکشن برای این خانم‌ها مناسب نیست.

به طور کلی لیپوساکشن برای کسانی که با وجود داشتن رژیم‌های طولانی مدت و منظم هنوز گرفتار چاقی‌های موضعی و مقاوم هستند،

افرادی که طبق معیار شاخص توده بدنی (BMI) اضافه وزنی در حد 10 تا 15 کیلوگرم داشته باشند ولی «چاق» محسوب نشوند،

 سلولیت یا شلی پوست شده‌اند و افرادی که قصد حفظ وزن و تناسب اندام دائمی خود را در آینده دارند و نیت اضافه وزن پیدا کردن ندارند، توصیه می‌شود.

عمل لیپوساکشن را می‌توان برای هر جایی از بدن مانند بازوها، ران‌ها و باسن انجام داد ولی این عمل برای افراد در سنین پایین توصیه نمی‌شود.

مدت لازم برای استراحت پس از عمل لیپوساکشن، به جایی که عمل روی آن انجام شده بستگی دارد و معمولا 4 یا 5 روز،

برای استراحت پس از این عمل مشخص شده است. افراد می‌توانند دو هفته پس از عمل لیپوساکشن ،

تحرک و ورزش کنند البته باید تنها ورزش‌های سبک انجام دهند و برای آغاز ورزش‌های سنگین لازم است 2 ماه از عمل لیپوساکشن گذشته باشد.

 

لیپوساکشن به روش بادی جت (Body jet) :

در این روش مایع بى حس کننده (تومسنت) با فشار زیاد اما بصورت قطرات بسیار ریز در لابلاى بافت چربى پخش مى شود.

مکانیسم شرکت سازنده براى بى حسى نسبت به دیگر رقبا خیلى تفاوت دارد و همین برگ برنده ان است .

Body Jet Liposuction in Dubai - Cheezburger - Funny Memes | Funny Pictures
دستگاه بادی جت برای لیپوساکشن و تزریق چربی در نواحی دیگر بدن

مزایاى این روش :

سالم بودن (safe) براى  بیماران می باشد،همچنین با مایع بى حس کننده کمتر سطح بیشترى بى حس مى شود،

چون با فشار زیاد مایع در ناحیه مورد نظر پخش مى شود مایع کمتر تورم بعد عمل کمترى دارد.مزیت دیگر ساکشن با این روش،

این است که چربى ها را مى توان در در محفظه استریل دیگرى بنام لیپو کولکتور جمع کرد و براى تزریق در نواحی مختلف بدن،

مثل سینه ها باسن، صورت و…….استفاده کرد. چربى تزریق شده کاملاً ماندگارى دارد.دستگاه داراى استاندارد FDA نیزمى باشد.

 

لیپوساکشن اولتراسونیک :

در این روش جراحی همه شرایط شرح داده شده در لیپوساکشن مکانیکی وجود دارد ولی برای تراشیدن چربی‌ها از دستگاه اولتراسوند استفاده می‌شود،

به همین دلیل انجام آن گران‌تر است. در این روش کار برای جراح آسان‌تر است اما بر خلاف دعاوی موجود سبب هموار شدن بیشتر پوست ،

نسبت به نوع مکانیکی نمی‌شود و مزیت قابل توجهی نسبت به نوع مکانیکی ندارد. همچنین در این روش میزان تورم و بهبودی آن،

و ضرورت استفاده از شکم بند و گن مخصوص و سایر موارد مانند روش مکانیکی است.عوارض این روش سوختگی و…..می باشد که باعث حذف این روش ش است.

 

Vaser Lipo: Ultrasound-Assisted Liposuction Explained – Fat Procedures
لیپوساکشن التراسونیک

لیپوساکشن لیزر (لیپولیزر) :

این روش جراحی نیز همه شرایط ذکر شده در لیپوساکشن مکانیکی را دارد ولی برای تراشیدن چربی‌ها از امواج لیزر استفاده می‌شود.

در روش لیزری تراشیدن چربی با حجم کمتر از 500 سی‌سی نیاز به ساکشن ندارد و چربی‌ها از طریق کبد و کلیه‌ها دفع می‌شود،

ولی اگر حجم چربی بیشتر از 500 سی سی باشد باید به طور هم‌زمان ساکشن چربی‌ها نیز انجام شود.

مزیت ادعایی این روش کاهش درد و میزان شلی و آویختگی پوست است زیرا با استفاده از لیزر، پوست جمع می‌شود ،

و میزان کبودی پوست نیز در آن کمتر است. با حفظ زیبایی و علاوه بر این اگر به ساکشن نیاز نباشد برش‌ها نیز کوچکتر خواهند بود.

در بعضی انواع  لیپولیزر از 2 طول موج برای بهبود شلی پوست استفاده می‌شود و نتایج بهتری دارند و بعضی از انواع آن یک حس‌گر حرارتی نیز دارند،

که مانع سوختگی پوست می‌شود. در بعضی از انواع آن میزان انرژی لیزر بر اساس میزان شتاب دست جراح تنظیم می‌شود.

در هر حال تابش انرژی لیزر از سطح زیرین پوست سبب جمع شدن و سفتی پوست می‌شود متاسفانه  بعضى از دستگاههاى لیپولیزر موجود در بازار ایران،

ازکیفیت خوبى برخوردار نیستند، سبب مشکلاتى براى بیماران شدند. هم چنین  چربى لیپولیزر براى تزریق مناسب نیست.

 

لیزر :

استفاده از لیزر برای مقابله با چربی‌ها در اکتبر سال 2006 در سازمان دارو و غذای آمریکا (FDA) به تایید رسیده است.

در روش انجام لیزر لیپولیز، ابتدا مایع مناسب حاوی ماده بی‌حسی و منقبض کننده عروق به زیر پوست و بافت چربی تزریق می‌شود ،

سپس سوراخ‌های ۱تا ۲ میلی‌متری روی پوست ایجاد می‌شود و تحت بی‌حسی موضعی یک لوله کانولا حاوی فیبر نوری باریک زیر پوست وارد می‌شود.

سپس کانولا به آرامی به عقب و جلو حرکت داده می‌شود. نور لیزر که از سر فیبر نوری خارج می‌شود به سلول‌های چربی برخورد می‌کند و

سبب پاره شدن  آنها و تخریب سلولی و مایع شدن چربی درون سلول می‌شود. بعد از آن اگر حجم چربی مایع زیاد باشد این چربی مایع ،

به راحتی با ساکشن با فشار کم خارج می‌شودو اگر حجم مایع کم باشد حتی نیاز به ساکشن ندارد و توسط بدن متابولیز شده و از بین می‌رود.

رسیدن به نتیجه نهایی در این روش نیاز به یک تا سه ماه زمان دارد. به طور متوسط هر جلسه لیزر لیپولیز 1 تا 3 ساعت طول می‌کشد.

در تبلیغات تجاری شرکت‌های تولیدکننده تجهیزات لیزر لیپولیز در مورد فواید استفاده از این روش ادعا می‌شود در این روش،

برخلاف لیپوساکشن که عوارضی همچون ناهمواری و شلی پوست، تورم و کبودی را به دنبال دارد به دلیل تابش لیزر و تحریک کلاژن سازی ،

و جمع شدگی کلاژن، پوست سفت می‌شود و تورم و کبودی بسیار کمتری نسبت به روش لیپوساکشن دارد.

اما متخصصان پوست معتقدند در استفاده از لیزر لیپولیز عوارضی که در لیپوساکشن ایجاد می‌شود، کماکان وجود دارد احتی میزان آن ممکن است بیشتر باشد.

 

لیزر لیپولیز (لیزر دایود) :

در لیزر لیپولیز، لیزر دایود (Diode) با طول موج 810 نانومتر و لیزر (ND:YAG) با طول موج 1064 نانومتر هم‌زمان وارد بافت می‌شود.

این امواج چربی‌ها را می‌شکند و عروق را منقبض می‌کند و به این ترتیب از خون‌ریزی جلوگیری می‌شود. در این روش عفونت و خون‌ریزی نیز ،

به میزان کمتری نسبت به لیپوساکشن ایجاد می‌شود. از مزایای روش لیزر لیپولیز، جمع و سفت‌تر شدن پوست به دلیل تابش لیزر ،

و تحریک کلاژن سازی وجمع شدگی کلاژن است همچنین درد، تورم وکبودی و برگشت چربی در موضع نسبت به روش لیپوساکشن بسیار کمتر یا ناچیز است.

تابش لیزر در زیر و در لایه سطحی باعث رفع سلولیت می‌شود. همچنین ایجاد ناهمواری زیر پوست که یکی از معضلات روش لیپوساکشن است،

در روش لیزر لیپولیز کمتر به چشم می‌خورد. از محدودیت‌های این روش آن است که در جاهایی از پوست بدن مانند شکم ،

که ترک‌های فراوان و پوست شل،  و آویزان دارد با لیزر لیپولیز مشکل کامل رفع نمی‌شود و به جراحی برای اصلاح کامل نیاز است.

اگر ضخامت چربی زیر پوستی زیاد باشد هم‌زمان لیپوساکشن برای برداشتن چربی‌های عمیق‌تر به منظور رفع کامل مشکل انجام می‌شود.

اگر فرد در جاهای متعددی چاقی موضعی داشته باشد برای حفظ سلامتی و جلوگیری از ایجاد عوارض لیزر لیپولیز در بیش از یک جلسه انجام می‌شود.

استفاه از لیزر لیپولیز تنها در رفع چاقی‌های موضعی دراندام‌هایی مانند غبغب، بازوها، پهلوها، ران‌ها و شکم توصیه می‌شود.

China Cheap price Quick Slim! Diode Lipo Laser Fat Burning Machine - Diode Laser HS-812 – Apolo Manufacturer and Supplier | Apolo
دستگاه لیپولیزر

عوارض لیپوساکشن :

عمل لیپوساکشن برای رفع چاقی‌های موضعی و سلولیت استفاده می‌شود. در این روش ابتدا با تزریق مواد بی حس کننده و ضد خونریزی در داخل بافت،

بیمار آماده می‌شود. سپس ساکشن توسط جراح  یا متخصص پوست انجام می‌شود. این روش عوارضی همچون ایجاد ناهمواری‌هایی در سطح پوست،

که نارضایتی بیمار را به دنبال دارد، عفونت، خونریزی‌های ناخواسته و آمبولی چربی را به دنبال دارد. امروزه با پیشرفت بوجود امده در تکنیک این عمل ،

عوارض ذکر بسیار کم هست ، حتى بصورت یک عمل سر پایی در امده است. عمل لیپوساکشن برای کاهش وزن کاربرد ندارد ،

بلکه تنها برای افرادی که می‌خواهند به بدن خود مدل و شکل بدهند، انجام می‌شود. برخی افراد پس از عمل لیپوساکشن از ورم اعضای بدن خود شاکی هستند.

ورم اعضای بدن پس از عمل به علت مایعاتی است که برای بیمار تجویز می‌شود و این مشکل تنها با گذشت زمان بهبود می‌یابد.

 

در چه مواردی نباید از لیزر لیپولیز استفاده کرد؟

1- آشنایی با روش‌های جراحی زیبایی از این جهت موثر است که آگاهی افراد را برای دستیابی به نتایج آن روی بدنشان واقعی‌تر می‌کند،

بنابراین وقتی فرد انتظارات غیرواقع گرایانه‌ای از آنچه که با این روش به دست می‌آید، داشته باشد نمی‌تواند از این روش نتیجه دلخواهشان را بگیرد.

به عنوان مثال کسانی که می‌خواهند «شکمی کاملا تخت» یا «پهلوهای کاملا صاف» داشته باشند پس از انجام این عمل‌ها هم ناراضی خواهند ماند.

باید توجه داشت از این روش نمی‌توان برای درمان چاقی استفاده کرد بنابراین افرادی که شاخص توده بدن (BMI) آنها بیش از 30 است،

کاندید مناسبی برای لیزر لیپولیز نیستند. همچنین انجام این عمل در زنان باردار یا مادران شیرده، افرادی که دستگاه تنظیم‌کننده ضربان قلب (Pacemaker) دارند،

افرادی که دچار مشکلات یا نارسایی کبدی یا افزایش بیش از حد چربی‌های خون هستند به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

 

آشنایی با نسل جدید کرایو لیپولیز ها :

نسل جدید کرایو لیپولیزها اثر بخشی بیشتری دارند. این نوع کرایوها از 4 طرف به بافت سرما می‌دهند و در نتیجه میزان تخریب سلول‌های چربی ،

و امکان کاهش دما و فریز شدن در مرکز بافت در این نوع کرایوها نسبت به کرایوهای قدیمی بیشتر است. امکان ایجاد عارضه‌های پوستی مثل تاول،و قرمزی نیز در این نوع کرایوها به دلیل یک نواختی سرما و پخش شدن آن در تمام جهات کمتر است.

بهترین افراد برای روش کرایولیپولیز، افراد با چاقی‌های موضعی هستند. این نوع از درمان اصولا برای یک قسمت خاص نظیر چربی کمر،

شکم و پشت و سایر سلولیت‌های محلی مناسب است و نمی‌تواند چاقی را درمان کند. این روش بر خلاف لیپوساکشن در افرادی با بیمارهای قلبی عروقی،و کبدی و کلیوی نیز قابل انجام است.در هر بار کرایو به صورت متوسط بین 30 تا 40 درصد بافت چربی تخریب می‌شود.حتی اگر 90 درصد سلول‌های چربی تخریب شود، 10 درصد باقیمانده می‌تواند افزایش حجم داشته باشد،

و سایزش بزرگ شود در نتیجه دوباره چاقی شما بر می‌گردد. گرچه به دلیل تخریب سلول‌های چربی برگشت نسبت به سایر مناطق ،

دیرتر ایجاد می‌شود ولی این به منزله آن نیست که اصلا از ناحیه‌ای که کرایو کرده‌اید چاق نمی‌شوید،

کافی است شما فقط بیش از 3 کیلو افزایش وزن داشته باشید آنگاه از ناحیه‌ای که کرایو کرده اید هم افزایش سایز خواهید داشت.

بارها پیش می‌آید کسانی که عمل کرایو را انجام داده‌اند،2 برابر قبل غذا می‌خورند و بعد می‌گویند پس کرایو چه کاره است؟

در جواب باید گفت کرایو و تمام روش‌های موجود،حتی جراحی فقط معلول را از بین می‌برند، نه علت به وجود آورنده آن را بنابراین ،

اگرشما نخواهید شیوه زندگی خود را تغییر دهید و دلیل چاقی خود را هم‌زمان رفع کنید و بخواهید به بدخوری ادامه دهید، کرایو برگشت پذیر است.

چون در روش کرایولیپولیز جایی از بدن سوراخ نشده و چربی‌های تخریب شده در جا از بدن خارج نمی‌شود،

همچنین چون بدن بعد از فریز شدن آرام آرام چربی‌های معدوم شده را طی 4 ماه دفع می‌کند، اگر به بدخوری ادامه دهید،

و شیوه زندگی را اصلاح نکنید، تاثیر کرایو کاهش می‌یابد و در نتیجه به هدف دلخواه نمی‌رسید.

پس در4 ماهی که بعد از کرایو، بدن می‌خواهد چربی‌های فریز شده را دفع کند حتما به اصلاح شیوه ،

و سبک زندگیتان بپردازید و گرنه جای تمام چربی‌های تخریب شده چربی‌های جدید ناشی از بدخوری جایگزین می‌شود ،

و نتیجه کرایو در شما رضایت بخش نخواهد بود کرایو لیپولیز ،

هنوز توسط وزارت بهداشت تایید نشده است. کاستى هاى این روش باید در نسل هاى بعدى برطرف شود.

 

تفاوت لیزر لیپولیز و کرایو لیپولیز :

1 – لیزرلیپولیز در واقع یک روش جراحی است ولی کرایو لیپولیز یک روش غیرجراحی است.

هرچند هر دو روش در کاهش سایز موثرند ولی کرایولیپولیز موثرتر، دقیق‌تر و به روزتر است.

2 – همچنین لیزرلیپولیز درسال 2006 تاییدیه FDA را کسب کرده،

اما کرایولیپولیز در سال 2010 موفق به کسب FDA شده است.

3 – بعد از لیزر لیپولیز تا چند هفته بیمار نیاز به استراحت دارد ولی در کرایولیپولیز بیمار از کار افتادگی ندارد. همچنین بعد از لیزر لیپولیز،

ناهمواری در سطح پوست ایجاد می‌شود ولی بعد از کرایو لیپولیز پوست صاف و یک دست زیبایی خواهد بود.

 

آبدومینوپلاستی (جراحی زیبایی شکم) :

1- آبدومینوپلاستی در واقع جراحی زیبایی شکم است که طی آن با ایجاد برشی در پوست زیر ناف،

قسمت شل شده پوست به ناحیه زیر ناف هدایت می‌شود و پس از برداشت چربی‌های اضافی ناحیه و متناسب ‌سازی نواحی مختلف شکم،

عضلات شل شده خط وسط شکم نیز از داخل جمع می‌شود تا از حالت شل شده در آید و در نهایت پوست و بافت زیر جلد اضافه،

با برش مخصوصی که اثر آن در زیر لباس فرد می‌ماند برداشته و خط عمل دوخته می‌شود.

2- همان‌گونه که در مبحث لیزر لیپولیز به آن اشاره شد، این جراحی برای بیماران دارای شلی و افتادگی متوسط تا شدید پوست،

و سابقه بارداری‌های متعدد قبلی همراه با شلی عضلات عمودی وسط شکم و همچنین برای شکل‌دهی مجدد تنه بعد از کاهش وزن‌های شدید،

رفع ترک‌های پوستی شدید که با افتادگی پوست همراه است و در مواردی که مشکل دیگری،

از قبیل فتق یا اسکار قبلی وجود داشته روش بسیار مناسبی محسوب می‌شود.

3- اگر فردی قصد حامله شدن در آینده نزدیک یا کاهش وزن شدید در آینده نزدیک را داشته باشد این عمل باید به بعد موکول شود.

4- مدت این عمل 4-2 ساعت است و پوشیدن گن به مدت یک ماه بعد از عمل توصیه می‌شود. بیمار همان روز یا روز بعد مرخص می‌شود ،

و ورم و درد بعد از عمل چندان زیاد نیست. در چند روز اول بعد از عمل به بیمار توصیه می‌شود کمی خمیده راه برود.

همچنین خط برش معمولا 6-3 ماه اول نسبتا قرمز است ولی به تدریج تا یک سال رنگ طبیعی پوست باز می‌گردد.

 

کاهش وزن در چاقی :

5- برای کاهش وزن در چاقی، برای تناسب اندام و زیبایی اولین قدم رژیم غذایی مناسب تحت نظر پزشک متخصص و ورزش است.

چرا که این دو بی‌خطرترین و ارزان‌ترین راه رسیدن به تناسب است. اما در صورتی که این دو با روش‌های اصولی،

و علمی انجام می‌شود ولی کاهش وزن ایجاد نشود می‌توان برای لیزر لیپولیز و سایر روش‌های جراحی اقدام کرد.

 6- باز هم توصیه می‌شود برای کاهش وزن و تناسب اندام و زیبایی از روش‌های غیراصولی که به ویژه در بین جوانان هم سن و سال رواج می‌یابد،

و به همدیگر انتقال داده می‌شود، پرهیز شود چرا که متاسفانه گاه عوارض آنها غیرقابل جبران است.

7- واقعیت این است که حتی اگر جراحی کنید و 20 کیلو چربی را از بدنتان خارج کنید اما برنامه غذایی درستی نداشته باشید و بدخوری کنید،

دوباره چاق می‌شوید. چه بسا دوستان و اقوام خود را دیده‌اید که جراحی یا ساکشن می‌کنند ولی بعد ار چند ماه دوباره چاق می‌شوند.

زیبایی و تناسب اندام خود را از دست می دهید .

8 – کنترل وزن، مانند مسواک زدن است. همان گونه که هرروز و هر شب باید مسواک بزنید و مراقب دندانهایتان باشید،

همیشه باید مراقب وزن خود نیز باشید و همان‌طور که نمی‌گویید دیشب مسواک زده‌ام پس امروز مسواک نمی‌زنم،

همیشه باید وزن خود را کنترل کنید و نمی‌توانید به اعتبار انجام عمل به تغذیه چاق کننده روی بیاورید.

 

سوالات خود را در خصوص خدمات ( پوست و مو، زیبایی، لیزر ) با مشاورین کلینیک باران در میان بگذارید.

ما بصور