بالا کشیدن (لیفت) صورت و بدن با نخ :

روند پیرشدن نسوج صورت که در حوالی 30سالگی آغاز میشود باعث معکوس شدن مثلث زیبایی صورت میشود.

در نوجوانان تا سن 25سالگی طرح شماتیک صورت به شکل مثلثی است که راس آن رو به پایین وقاعده رو به بالا میباشد که به علت پربودن نسج نرم گونه ها،

وساختمانهای استخوانی صورت ایجاد میشود.به مرور زمان در اثر نیروی جاذبه وضعیف شدن نسج نرم و استخوانها نسوج نرم،

به طرف پایین صورت کشیده شده و چین وچروک ظاهر میشود. با از بین رفتن ساختمانهای حفاظتی پوست طرح شماتیک صورت به شکل مثلثی قرار میگیرد،

که قاعده آن رو به پایین و راس آن رو به بالا قرار دارد. بالا بردن نسج نرم آویزان شده با نخهای مخصوص جراحی میتواند این روند را معکوس کرده،

و به تعویق اندازد .این تکنیک با تهاجم اندک شروع شده و سریعا بهبود یافته ونیاز به استراحت طولانی در منزل ندارد.لیفتینگ با نخ ،

بدون اینکه بیمار را با خطرات جراحی بزرگ مواجهه کند یا جوشگاه (اسکار قابل مشاهده) جا بگذارد باعث جوانتر به نظر رسیدن شخص میشود.

نخ های مخصوص لیفتینگ :

این عمل با استفاده از نخهای مخصوص جراحی که روی سطح آن ضایعات خار مانند میباشد انجام میشود.این نخها با طول ،ضخامت،

و شکلهای مختلف به گونه ای طراحی شده اند که هم اثر بالابرنده (لیفتینگ) و هم اثر نوسازی کننده دارند. هنگامی که این نخها در نسج زیر جلد قرار داده میشوند ،

خارهای آن در ساختمان های عمقی پوست گیر افتاده و با ایجاد فیبروز(داربست  حمایتی برای نسوج نرم زیرین ایجاد میکنند)،

در نتیجه نسوج نرم بالا کشیده شده ودر محل خود باقی می مانند نتیجه ظاهری چهره جوان تر، شاداب تر وسرزنده تر میباشد که بلافاصله بعد از عمل قابل مشاهده است.

نخهای بالا برنده یالیفتینگ به طور کلی به دو دسته قابل جذب و غیر قابل جذب تقسیم میشوند. معمولا نخهای قابل جذب 12 تا15 ماه در محل باقی مانده .

اما اثر بالا برنده آنها به علت ایجاد واکنش فیبروزی که در اثر خارهای روی نخ القا میشود طولانی تر باقی می ماند.در بعضی از بیماران حتی 5تا 6 سال نتایج قابل مشاهده است.

بهترین مورد برای انجام لیفتینگ :

بهترین مورد برای انجام بالا کشیدن یا لیفت با نخ زنان یا مردان 30تا60ساله هستند که مایل به انجام جراحی بالا بردن صورت نیستند اما میخواهند جوانتر به نظر برسند.

ابروها ، گونه ها ، زاویه فک ، گردن وکل صورت با این روش قابل درمان میباشند امروزه لیفت واژن هم با استفاده از نخ انجام میشود.عمل بالا بردن با نخ سریع.

ایمن و راحت برای بیمار میباشد.روی پوست برش داده نمیشود وپس از بی حسی موضعی با سوزن مخصوص  وارد ساختمانهای عمقی پوست میشوند.

هم خود نخ وهم فیبروز ایجاد شده در واکنش به آن، نسوج نرم زیرین را حمایت میکند نتایج فورا قابل مشاهده بوده،

وبا این روش میتوانید تا 10سال جوانتر به نظر برسید بدون اینکه اسکاری روی پوست شما بماندو سریعا فعالیتهای روزانه را شروع خواهید کرد.

اما ظرف 2 تا 10 ماه آینده بهتر هم خواهند شد.در مواردی که تا 6 سال ماندگاری داشته گزارش شده است که البته شروع و دوام اثر،

بستگی به ویژگیهای پوست هر شخص هم دارد.اما در مواردی که سلامتی شخص ضعیف است ،نسوج صورت افتادگی دارد ،

چروکهای بسیار عمیق وصورتهای بسیار لاغر یا بسیار چاق به لیفتینگ با نخ پاسخ نخواهند داد.

مراقبتهای پس از عمل  :

تا 3هفته پس از لیفتینگ با نخ بایستی فعالیتهای عضلات صورت کاهش داده شود. ورزش و ماساژ تا1 ماه بعد ممنوع است.

نکته : بالا بردن صورت با نخ را میتوان در ترکیب به عنوان مکمل سایر روشهای جوان سازی و زیبا سازی صورت به کار برد.

مثلا میتوان در یک بیمار انتقال چربی ،نوسازی سطح پوست،تزریق ژل یا موادپر کننده . بوتاکس و…را با لیفتینگ با نخ تواما انجام داد.

نتیجه گیری :

به طور خلاصه اگردر سن30تا60سالگی هستید ،به نتایج نسبی قانع هستید ودر جستجوی روشی که با تهاجم اندک بدون برش صورت،

و به طور ایمن جوانتر به نظر برسید،لیفتینگ با نخ گزینه ی عالی برای شما می باشد.سوالات خود را در خصوص خدمات ( پوست و مو، زیبایی، لیزر ) با مشاورین کلینیک باران در میان بگذارید.

ما بصو

سوالات خود را در خصوص خدمات ( پوست و مو، زیبایی، لیزر ) با مشاورین کلینیک باران در میان بگذارید.

ما بصورت 24 ساعته پاسخگوی شما عزیزان هستیم.

01132288838